Tábořiště

Táborová základna u Dobré Vody


Táborovou základnu naleznete v klidné rekreační oblasti u obce Dobrá Voda (pošta Mrákotín) v Kraji Vysočina. Při hledání tábořiště byl kladen důraz na to, aby bylo vhodné i pro samostatný pohyb dětí se zrakovým postižením.

Základna, velká zděná budova s dřevěným obkladem, se nachází na prostorné udržované louce, která skýtá výborný prostor ke hrám. Zázemí pro materiál, marodku apod. poskytne menší chata nedaleko hlavní budovy. Nechybí ani ohniště s lavičkami a větší altán. Okolí tábořiště je mírně zvlněné, není zde nouze o jehličnaté lesy či rybníky v blízkém okolí. Po příjezdové polní cestě se dá dojet až k základně.

Kuchyně a jídelna

Se nachází v přední části hlavní budovy. Jídelna je prostorná a poslouží nám jako multifunkční místo, kde se budeme nejen stravovat, ale také zde můžeme hrát hry a nalezneme zde útočiště za nepříznivého počasí.

Ubytování

Děti budou ubytovány v pokojích s maximální kapacitou šest osob. Spí se na palandách. Nutný je vlastní spacák. Doporučujeme rovněž prostěradlo a polštářek.

Sociální zázemí

V lese nedaleko hlavní budovy i v podzemí hlavní budovy se nacházejí toalety a sprchy. Toalety jsou splachovací, rozděleny na dívčí a chlapecké. V umývárnách teče celodenně teplá voda.