Praktické informace

Pro koho je tábor určen

Tábor je určen pro děti se zrakovým postižením ve věku 6 – 18 let. V případě velkého zájmu upřednostníme mladší děti, pro které tábor připravujeme především.

Kapacita tábora je omezena na 15 dětí. Naším záměrem je, aby účastnická skupina byla co nejvíce vyvážená a děti prožily tábor v přátelském prostředí, kdy budou moci být v kontaktu se všemi ostatními táborníky.

Aby byl tábor pro děti přínosem a užily si jej bez zbytečného stresu a obav, zvažte prosím, zda-li Vaše dítě:

  • dokáže komunikovat i s pro ně cizími lidmi (umí vyjádřit, co potřebuje nebo co se mu líbí a nelíbí) – neumíme číst myšlenky a bohužel Vaše děti neznáme tak dobře jako Vy.
    Dítě může mít pomalejší tempo v porozumění a plnění zadaných úkolů, musí však umět rozlišit jednotlivé pokyny a uvědomovat si jejich význam. Tábor není uzpůsoben pro děti s přidruženými těžšími formami mentálního postižení a poruchami autistického spektra.
  • zvládá běžnou sebeobsluhu – udržování hygienických návyků, základy stolování (nají se bez dopomoci), umí se samo svléknout, s případnými nedostatky při oblékání (problémy se zipem, tkaničkami apod.) pomůžeme.
  • je schopné samostatně se pohybovat po několika základních vytyčených trasách, se kterými bude seznámeno od počátku tábora (frekventované úseky od chatek na toalety, do jídelny apod.). Dítě může mít i pohybové postižení, ale jen lehčího typu, areál tábora není bezbariérový.

Jak se na tábor přihlásit

Přihlásit Vaše dítě na náš tábor je velice jednoduché. Stačí:

Praktické informace ve smyslu, co si vzít s sebou, příjezd / odjezd, přesný čas a místo začátku tábora apod., pošleme až závazně přihlášeným účastníkům.

Cena

Dotovaná výše účastnického poplatku je 2 200 Kč, reálná cena tábora je však několikanásobně vyšší. Pokud byste měli zájem výši poplatku ještě snížit, můžete se zkusit obrátit na Vaši zdravotní pojišťovnu – některé poskytují jednorázový příspěvek na dětské tábory ve výši 1 000 Kč.  V případě zájmu můžeme rovněž nabídnout rozložení účastnického poplatku do více splátek.

O způsobu platby účastnického poplatku Vás budeme informovat.

Storno podmínky

Při odhlášení řádně přihlášeného dítěte do 10. 6. 2017 jsme nuceni účtovat storno poplatek ve výši 1 000 Kč na úhradu již vynaložených nákladů. Při pozdějším odhlášení je výše storno poplatku 1 500 Kč.

Doprava

Doprava na tábor je individuální. Výhodou je, že si budete moci prohlédnout tábořiště,  podívat se, v jakých chatkách budou Vaše děti ubytovány, seznámit se osobně s hlavní vedoucí, zdravotnicí i ostatním personálem tábora.

Stravování

Bude zajištěno 5x denně. V případě, že Vaše dítě má nějaké specifické stravovací potřeby, nás prosím kontaktujte – domluvíme se na podrobnostech.